Міжнародна правова група
Чому ліцензійне — 5 аргументів
1. Використання неліцензійних програм - правопорушення
Відповідальність, передбачена Законодавством України за порушення авторських прав та незаконне розповсюдження примірників комп'ютерних програм:
- Цивільна відповідальність згідно статті 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» № 3792 в редакції від 05.12.2012 року, що тягне за собою цивільно-правову відповідальність порушника.
- Кримінальна відповідальність передбачена статтею 176 Кримінального кодексу України «Порушення авторського права і суміжних прав».
3. Неліцензійні примірники програм не комплектуються документацією
4. Неліцензійні примірники програм не забезпечуються підтримкою розробників
5. «Пірати» не забезпечують своєчасність оновлення програм
Встановити та використовувати примірник програмного продукту має право зареєстрований користувач на одному комп’ютері в один момент часу.
Якщо зареєстрований користувач придбав комплект, який складається з декількох робочих місць, він має право встановити та використовувати примірник програмного продукту на тій кількості комп’ютерів в один момент часу, яка позначена відповідною кількістю робочих місць, вказаних в комплекті.
Якщо зареєстрований користувач придбав додаткові робочі місця, він має право встановити та використовувати примірник програмного продукту на тій кількості комп’ютерів в один момент часу, яка позначена кількістю придбаних додаткових робочих місць разом з основною поставкою чи комплектом.
Правовласник програмних продуктів лінійки 1С:Підприємство розуміє нижченаведені значення наступним чином:
1. Локальна обчислювальна мережа - це комп'ютерна мережа для обмеженого кола користувачів, що об'єднує комп'ютери в одному або в декількох приміщеннях за однією фактичною адресою.
За такими самими умовами локальна обчислювальна мережа може бути створена як віртуальна приватна мережа та за допомогою термінального доступу;
2. Пов’язані особи - це декілька суб’єктів господарювання, які об’єднані одним спільним засновником або засновниками;
3. Організація - це одна особа або пов’язані особи.
В окремих випадках правовласник не заперечує, коли примірник основної поставки програмного продукту в Організації будуть використовувати для ведення обліку пов’язаних осіб декілька користувачів, які об’єднані локальною обчислювальною мережею з достатньою кількістю додаткових робочих місць.
Для того, щоб не порушувати майнові авторські права правовласника під час використання однієї основної поставки для ведення обліку пов’язаних осіб в Організації, що працюють в одній локальній обчислювальній мережі, рекомендується провести аудит програмних продуктів 1С:Підприємство і отримати у юридичного представника правовласника підтвердження правомірності такого використання.
У разі відсутності в Організації вищенаведених ознак правомірного використання основної поставки програмного продукту декількома суб’єктами господарювання, для кожного користувача необхідно придбати основну поставку програмного продукту з необхідною кількістю робочих місць, або скористатися умовами оренди програмного забезпечення 1С:Підприємство.
Кримінальна відповідальністьпередбачена статтею 176 Кримінального кодексу України «Порушення авторського права і суміжних прав»:
1. Незаконне відтворення, розповсюдження творів науки, літератури і мистецтва, комп'ютерних програм і баз даних, а так само незаконне відтворення, розповсюдження виконань, фонограм, відеограм і програм мовлення, їх незаконне тиражування та розповсюдження на аудіо- та відеокасетах, дискетах, інших носіях інформації, або інше умисне порушення авторського права і суміжних прав, якщо це завдало матеріальної шкоди у значному розмірі, -
караються штрафом від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.
2. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або завдали матеріальної шкоди у великому розмірі, -
караються штрафом від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою з використанням службового становища або організованою групою, або якщо вони завдали матеріальної шкоди в особливо великому розмірі, -караються штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
Примітка. У статтях 176 та 177 цього Кодексу матеріальна шкода вважається завданою в значному розмірі, якщо її розмір у двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, у великому розмірі - якщо її розмір у двісті і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, а завданою в особливо великому розмірі - якщо її розмір у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Адміністративна відповідальність
Передбачена статтею 51-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності»: незаконне використання об'єкта права інтелектуальної власності, привласнення авторства на такий об'єкт або інше умисне порушення прав на об'єкт права інтелектуальної власності, що охороняється законом, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання і матеріалів, які призначені для її виготовлення.
Цивільна відповідальністьВідтворення і/або розповсюдження творів без дозволу автора чи іншої особи, яка має авторське право, є порушенням авторських прав згідно статті 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права», що тягне за собою цивільно-правову відповідальність порушника, а саме: згідно статті 52 Закону України «Про авторське право і суміжні права» від 23.12.1993 року із змінами і доповненнями особа, якій належить авторське право, має право звертатись за захистом свого авторського права до суду та інших органів відповідно до їх компетенції. Суд, згідно п.2 статті 52 Закону «Про авторське право і суміжні права» може винести рішення про:
а) відшкодування моральної (немайнової) шкоди, завданої порушенням авторського права і (або) суміжних прав, з визначенням розміру відшкодування;
б) відшкодування збитків, завданих порушенням авторського права і (або) суміжних прав;
в) стягнення із порушника авторського права і (або) суміжних прав доходу, отриманого внаслідок порушення;
г) виплату компенсації, що визначається судом як паушальна сума на базі таких елементів, як подвоєна, а у разі умисного порушення - як потроєна сума винагороди абокомісійні платежі, які були б сплачені, якби порушник звернувся із заявою про надання дозволу на використання оспорюваного авторського права або суміжних прав замість відшкодування збитків або стягнення доходу;
е) вимагати від осіб, які порушують авторське право і (або) суміжні права позивача, інформацію про третіх осіб, задіяних у виробництві та розповсюдженні контрафактних примірників творів та об'єктів суміжних прав, засобів обходу технічних засобів та про канали розповсюдження.
ТОВ «Міжнародна правова група»
юридичний представник правовласника на програмні продукти 1С:Підприємство в Україні

