Тема поновлення методик і правил заповнення податкової накладної буде актуальна як для користувачів «Бухгалтерія для України», редакції 1.2 і 2.0, так і для власників «Управління виробничим підпріємством для України». Залежно від вашої конфігурації, докладніше ознайомитися зі змінами та оновленнями можна:
-
Для користувачів «Бухгалтерія для України», версія 2.0.13.1
-
-
Для користувачів «Управління торговим підпріємством для України», версія 1.2.48.1, «Управління виробничим підпріємством для України», версія 1.3.58.2 і «Бухгалтерія для України», версія 1.2.48.1.
Зміни проведено в зв'язку з наказом Мінфіну № 763 від 17.09.2018 р Вони включають кілька основних оновлень правил виписки Додатка 2:
-
При будь-яких змінах в рядку НН, формується рядок П2, яка повністю сторнує рядок НН.
-
-
При необхідності, тобто в будь-яких випадках, крім повного повернення, формується одна або кілька рядків П2, які відображають НН після зміни; цими рядками присвоюються нові номери рядків НН.
-
-
Стернуючи рядку і рядках-замін присвоюються однакові Номер групи коригування та Код причини коригування. Групи коригування нумеруються, починаючи з 1, по одній на кожну змінну рядок НН. Коди причини коригування визначаються і публікуються ДФСУ.
Виписка П2 по нововведенню буде виконана в такій послідовності:
-
П2 формуються, в т.ч. автоматично, за старими правилами;
-
-
За кнопці Перетворити проводиться переформатування П2 за новими правилами.
Нижче вказані докладні приклади, протестовані в програмної конфігурації «Управління торговим підпріємством для України». На картинках зображені процеси, відповідні інструкції.
Причина коригування визначається автоматично, як і Номер рядка НН. Однак, при необхідності, їх можна виправити вручну. Натискання кнопки "Привести до відповідності правилам ДФСУ" запускає процес перетворення.
Всі отримані результати перетворення необхідно перевірити. Звіряти пропоновану коригування можна зі складом НН на момент коригування. Він виведений у вкладці Рядки НН з урахуванням попередніх коригувань (якщо відбувається перша коригування П2, на вкладці виводяться власне все рядки НН).
Завершальним етапом перетворення буде натискання кнопки Перенести дані в документ.
Максимальна автоматизація перетворення можлива при виконанні певних вимог при первинному створенні П2.
Детальну інформацію про розділи П2 на повернення, зміна ціни, зміна номенклатури, П2 до ПН на умовний продаж і в інших випадках разом з виписками до П2 і докладними інструкціями ви зможете знайти на сайті ІТС, перейшовши за вказаними вище посиланнях. Інформація доступна тільки для зареєстрованих користувачів.