За підсумками року фізичні особи - підприємці незалежно від обраної системи оподаткування, зобов'язані формувати і подавати до контролюючих органів за місцем реєстрації «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ» за формою додатка 5 із зазначенням типу форми «Початкова» до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Це робиться відповідно до п.2 розділу 3 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 14 квітня 2015 № 435.
Останній термін подачі Додатку 5 по 2018 - 10 лютий 2019, що є вихідним днем. Слід враховувати норми пункту 14 розділу II Порядку №435 - якщо останній день строку подання звіту припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, останнім днем подання звіту вважається перший після нього робочий день. Таким чином, останній день подачі Додатку 5 по 2018 - 11 лютий 2019. Звітним періодом є календарний рік.
Додаток 5 зазнав певних змін. Відтепер, він містить тільки дві таблиці (замість чотирьох):
-Таблиця 1 «Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» подається як ФОП на єдиному податку, так і на загальній системі оподаткування.
-Таблиця 2 «Наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства» подається тільки при наявності Зроблено.
Варто звернути увагу:
- в титульному аркуші звіту обов'язково повинні бути вказані періоди перебування на загальній / спрощеній системі. При цьому, незалежно від фактичної дати початку і кінця перебування на будь-якій системі оподаткування (мається на увазі випадки початку або припинення підприємницької діяльності всередині місяця), в поле "Початок періоду" завжди повинно бути вказано 01 число місяця, а в поле "Кінець періоду" відзначається останній календарний день місяця, оскільки, відповідно до Закону №2464, єдиний внесок сплачується за повний місяць.
Слід пам'ятати, що Звіт з помилками не вважається поданим і інформація про доходи з нього не потрапить до реєстру застрахованих осіб і не буде зарахована до страхового стажу.
Для зарахування страхового стажу підприємцю необхідно виправити помилки у звітності та повторно подати річний звіт до органів державної фіскальної служби.